ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Lasowiacki Festiwal Pierogów z chińskim akcentem

Dzisiejszego dnia plac Piłsudskiego w Stalowej Woli został zapełniony straganami z pierogami. Zostały one przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. To wszystko odbywało się w ramach Lasowiackiego Festiwalu Pierogów w Stalowej Woli.

Klimatyczne logo imprezy

Pierogi to jedno z dań bogatej polskiej kuchni tradycyjnej.

Panie zapraszają na poczęstunek

Na Stalowowolskiej imprezie można było spróbować pierogów z różnymi rodzajami nadzienia. Od tradycyjnych po bardziej nowatorskie. Były więc pierogi ruskie, ze szpinakiem, z kaszą jaglaną, z miętą, czy nawet z oscypkiem. Oczywiście nie mogło również zabraknąć pierogów na słodko: z jagodami oraz borówką amerykańską.

Pyszności!

Najfajniejsze było to, że można było kupować pierogi na sztuki i spróbować każdego możliwego smaku. Nam najbardziej smakowały pierogi z borówką amerykańską. O odpowiedni nastrój na imprezie dbały występujące na scenie zespoły artystyczne.

Na bocznej scenie Miejskiego Domu Kultury skrywało się jeszcze jedno stanowisko...

...którego wejście zdobiły czerwone lampiony

Na festiwalu byli również goście specjalni – ekipa firmy Liugong. Ekipa prezentowała swoją wersję pierogów.

Część pierogów przygotowywana była bezpośrednio na miejscu

Co ciekawe stanowisko firmy Liugong przeżywało największe oblężenie. Każdy był ciekawy jak smakuje chińska wersja pierożków. Kolejka była naprawdę długa!

Firma Liu Gong dzielnie walczy z zaspokojeniem ogromnej popularności na ich pierogi

Każdy dostawał po jednej sztuce pieroga

Trzeba przyznać, że pierogi od Liugong bardzo nam smakowały. W ich skład wchodziła marchewka, jajko, makaron ryżowy, sól, olej, por, sos sojowy, olej sezamowy oraz przyprawa "pięć smaków". Pierogi w smaku były lekko pikantne.

Chińskie pierogi, były znakomite!

Oprócz pierogów Liugong oferował kilka innych atrakcji. Między innymi zobaczyliśmy jak powstaje logograficzne pismo chińskie. Pismo takie składa się ze znaków, które odpowiadają poszczególnym sylabom.

Chińczyk piszący pismem logograficznym...

...cechował go niesamowity spokój i opanowanie

Można było poprosić o napisanie swojego imienia po chińsku.

Pismo chińskie zdecydowanie nie wydaje się łatwe do opanowania

Co tu jest napisane? Nie odgadnie nikt

Festiwal spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Każdy zjadł tyle pierogów, ile tylko chciał. Nie zabrakło dla nikogo. Impreza miała niesamowity nastrój i zdecydowanie mogła by odbywać się co roku.

Powrót na stronę główną

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje