ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Spacerkiem po Dyrektorskiej

Kolejna gra miejska w której brałem udział nazwana była "Spacerkiem po Dyrektorskiej". Gra rozgrywana była w centrum miasta Stalowa Wola, a dokładniej w przedwojennej Dzielnicy Dyrektorskiej. Impreza przygotowana została w ramach Familijnego Pikniku Naukowego.

Strona tytułowa gry miejskiej

Na czym dokładnie polegają gry miejskie opisałem w poprzednim wpisie Odkrywamy Stalowowolskie Błonia.

Jak sama nazwa wskazuje "Spacerkiem po Dyrektorskiej" zabrało uczestników na godzinny spacer po mieście. Spacer podczas którego miałem okazję odkryć kilka tajemnic ukrytych w Stalowej Woli.

Dokąd zaprowadzi nas gra?

Tak jak w poprzedniej grze, każde pytanie różniło się od siebie. I już pierwsze zadanie bardzo zaskakiwało, gdyż aby znaleźć gdzie na mapie znajduje się na nie odpowiedź, trzeba było coś obliczyć. Kolejne pytania zabrały uczestników w podróż po architektonicznych ciekawostkach z miasta. Dowiedziałem się, który blok był kiedyś najwyższy, gdzie zamontowana została pierwsza winda czy co znajdowało się na jednym ze skwerów dawno temu. Okazało się również, że w środku miasta znajdują się dawne mocowania po działkach przeciwlotniczych z 1939 roku. Nie miałem o tym pojęcia!

Odkrywamy tajemnice miasta z pytaniami gry miejskiej

Gra pokazała gdzie mieściło się dawne Kino, salon fotograficzny założony w 1946 roku oraz zabrała wszystkich do podziemi jednego z budynków. W podziemiach tych, dzięki uprzejmości klubu fotograficznego "Kadr", każdy z uczestników gry mógł sobie zrobić profesjonalne pamiątkowe zdjęcie. W grze było również pytanie gdzie trzeba było znaleźć konkretne miejsce korzystając z załączonej fotografii. Jak to wszystko dokładnie wyglądało można zobaczyć na filmie poniżej.

Film z gry miejskiej "Spacerkiem po Dyrektorskiej"

Dzięki dużej atrakcyjności pytań gra miejska "Spacerskiem po Dyrektorskiej" zamieniła znane na pamięć miasto w wielki plac zabaw. Na wszystkich uczestników którzy zaliczyli całą trasę czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Był to przewodnik "W dawnym Rozwadowie" lub "W dawnej Stalowej Woli" do wyboru. Nagroda idealnie wpasowała się w profil gry i pozwoliła na dalsze poznanie Stalowej Woli.

Powrót na stronę główną

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje