ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Rozwadowskie TRInO

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 15 Sierpnia 2020 r.

Od samego powstania miasteczko rozwijało się przede wszystkim jako centrum handlowe i ośrodek przemysłu rzemieślniczego. Już w XVII wieku sporo tu było zajmujących się handlem Żydów. W 1744 roku książę Lubomirski uzyskał od króla Augusta III Sasa przywilej na odbywanie w miasteczku targów w niedziele i czwartki. (...)

Czytaj dalej

Kościół na Zjawieniu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 9 Sierpnia 2020 r.

Kościół budowany był w tym miejscu kilka razy. Po raz pierwszy drewniany kościółek wybudował kupiec z Leżajska, który tratwą spławiał drewno Sanem do Wisły. Drugi, murowany, został zbudowany przez Franciszkę Pawłowską po tym jak objawiła się jej Matka Boska. (...)

Czytaj dalej

Zwiedzanie Węgier w czasach pandemii

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22-25 Lipca 2020 r.

Na wakacje w czasach pandemii wybieramy Węgry, kraj który obecnie według statystyk ma najmniej zachorowań. Dziennie jest tam tylko kilka nowych przypadków. Węgry położone są relatywnie blisko Polski, w razie problemów będzie można szybko wrócić. (...)

Czytaj dalej

#myzbieramy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Lipca 2020 r.

„Poczuj radość zbierania” to hasło portalu www.zbieramy.pl. Portal ten łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. (...)

Czytaj dalej

Sosna (nie)pospolita

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 5 Lipca 2020 r.

W miejscowości Wełcz na skraju lasu stoi sobie sosna pospolita (pinus sylvestris). Jednak taka pospolita i zwyczajna to ona wcale nie jest! Drzewo zostało w 2002 r. uznane uchwałą Rady Miejskiej w Busku Zdroju za pomnik przyrody. (...)

Czytaj dalej

Ogród pełen lawendy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 5 Lipca 2020 r.

Na granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, w miejscowości Ostrów, możemy poczuć klimat francuskich pól lawendowych Prowansji. 40 kilometrów od Krakowa, gdzieś pośród licznych pól uprawnych, znajdziemy "Ogród pełen lawendy". (...)

Czytaj dalej

Strażnica kolejowa w Chodaczowie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Czerwca 2020 r.

Jeszcze kilka lat temu pociąg mocno zwalniał, gdy przejeżdżał przez most na Wisłoce znajdujący się w tym miejscu. Pasażerowie mogli wtedy obserwować przez okna zniszczony przez czas obiekt. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje