ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Ogród pełen lawendy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 5 Lipca 2020 r.

Na granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, w miejscowości Ostrów, możemy poczuć klimat francuskich pól lawendowych Prowansji. 40 kilometrów od Krakowa, gdzieś pośród licznych pól uprawnych, znajdziemy "Ogród pełen lawendy". (...)

Czytaj dalej

Strażnica kolejowa w Chodaczowie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Czerwca 2020 r.

Jeszcze kilka lat temu pociąg mocno zwalniał, gdy przejeżdżał przez most na Wisłoce znajdujący się w tym miejscu. Pasażerowie mogli wtedy obserwować przez okna zniszczony przez czas obiekt. (...)

Czytaj dalej

Szczytniak - zdążyć do domu przed burzą

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 7 Czerwca 2020 r.

Niedziela ma być słoneczna i gorąca. Ale tylko do czasu… Na popołudnie wszystkie prognozy i ostrzeżenia meteorologiczne zapowiadają burzę. (...)

Czytaj dalej

Skalne grzbiety na Podkarpaciu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 30 Grudnia 2019 r.

Na ostatnią jednodniową wyprawę roku 2019 udajemy się do rezerwatu Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego. Jest to rezerwat przyrody nieożywionej należący do Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. (...)

Czytaj dalej

Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 14 Grudnia 2019 r.

Środek budynku jest przepięknie urządzony. Bombki znajdują się po prostu wszędzie. W gablotach, na stojakach, na ścianach, na choinkach, a nawet na suficie. Wszystko to jest bardzo ładnie oświetlone licznymi źródłami światła. Zgromadzony zbiór bombek obejmuje kilka tysięcy eksponatów... (...)

Czytaj dalej

W poszukiwaniu źródeł Sanu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 21 Października 2019 r.

Ścieżka przyrodnicza po której się poruszamy nazywa się "Do źródeł Sanu". Pierwszym przystankiem na trasie jest nieistniejąca już dzisiaj wieś Beniowa. Kiedyś była to spora wieś licząca ponad 600 mieszkańców. (...)

Czytaj dalej

Jesienna wyprawa na Tarnicę

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Października 2019 r.

W prognozie pogody zapowiedziano, ostatni tego roku, słoneczny i bardzo ciepły weekend. Jak wiele osób z Podkarpacia wyruszamy zobaczyć jakimi kolorami mienią się jesienne Bieszczady. Naszym celem jest zdobycie Tarnicy od strony Bukowego Berda. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje