ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

W poszukiwaniu źródeł Sanu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 21 Października 2019 r.

Ścieżka przyrodnicza po której się poruszamy nazywa się "Do źródeł Sanu". Pierwszym przystankiem na trasie jest nieistniejąca już dzisiaj wieś Beniowa. Kiedyś była to spora wieś licząca ponad 600 mieszkańców. (...)

Czytaj dalej

Jesienna wyprawa na Tarnicę

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Października 2019 r.

W prognozie pogody zapowiedziano, ostatni tego roku, słoneczny i bardzo ciepły weekend. Jak wiele osób z Podkarpacia wyruszamy zobaczyć jakimi kolorami mienią się jesienne Bieszczady. Naszym celem jest zdobycie Tarnicy od strony Bukowego Berda. (...)

Czytaj dalej

Jesienne Roztocze

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Października 2019 r.

Piękna jesień w niedzielę była doskonałą okazją żeby się gdzieś wybrać. Do ostatniej chwili wahamy się, w którą stronę pojechać. Ostatecznie wybieramy kierunek Roztocze Południowe. (...)

Czytaj dalej

Bośnia i Hercegowina - znana czy nie znana?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 8-12 Września 2019 r.

Czy warto odwiedzić Bośnię i Hercegowinę będąc w Chorwacji? A może warto pojechać tylko do Bośni? Sprawdzimy czy jest tam co zwiedzać i na ile rozwinięta jest obecnie turystyka. (...)

Czytaj dalej

Chorwacja to nie tylko plaże

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1-7 Września 2019 r.

Dzień pierwszy to dzień podróży. Do Chorwacji udajemy się w spokojnym tempie dzieląc podróż na dwa dni. Nocleg zaplanowaliśmy na Węgrzech w pobliżu jeziora Balaton. Aby uniknąć drogich cen w apartamentach oraz dużych hałaśliwych campingów nad wodą, znajdujemy ciekawą alternatywę. (...)

Czytaj dalej

Lasowiacki Festiwal Pierogów z chińskim akcentem

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 21 Lipca 2019 r.

Dzisiejszego dnia plac Piłsudskiego w Stalowej Woli został zapełniony straganami z pierogami. Zostały one przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. (...)

Czytaj dalej

Pociągiem po Ukrainie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Czerwca 2019 r.

Tuż za naszą południowo - wschodnią granicą znajduje się najpiękniejsza trasa kolowjowa Karpat. Trasa ta została wybudowana przez cesarza Franciszka Józefa w 1905 roku. Jej najciekawszy odcinek znajduje się pomiędzy miejscowościami Syanky - Volosyanka. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje