ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Jesienne Roztocze

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Października 2019 r.

Piękna jesień w niedzielę była doskonałą okazją żeby się gdzieś wybrać. Do ostatniej chwili wahamy się, w którą stronę pojechać. Ostatecznie wybieramy kierunek Roztocze Południowe. (...)

Czytaj dalej

Bośnia i Hercegowina - znana czy nie znana?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 8-12 Września 2019 r.

Czy warto odwiedzić Bośnię i Hercegowinę będąc w Chorwacji? A może warto pojechać tylko do Bośni? Sprawdzimy czy jest tam co zwiedzać i na ile rozwinięta jest obecnie turystyka. (...)

Czytaj dalej

Chorwacja to nie tylko plaże

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1-7 Września 2019 r.

Dzień pierwszy to dzień podróży. Do Chorwacji udajemy się w spokojnym tempie dzieląc podróż na dwa dni. Nocleg zaplanowaliśmy na Węgrzech w pobliżu jeziora Balaton. Aby uniknąć drogich cen w apartamentach oraz dużych hałaśliwych campingów nad wodą, znajdujemy ciekawą alternatywę. (...)

Czytaj dalej

Lasowiacki Festiwal Pierogów z chińskim akcentem

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 21 Lipca 2019 r.

Dzisiejszego dnia plac Piłsudskiego w Stalowej Woli został zapełniony straganami z pierogami. Zostały one przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. (...)

Czytaj dalej

Pociągiem po Ukrainie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Czerwca 2019 r.

Tuż za naszą południowo - wschodnią granicą znajduje się najpiękniejsza trasa kolowjowa Karpat. Trasa ta została wybudowana przez cesarza Franciszka Józefa w 1905 roku. Jej najciekawszy odcinek znajduje się pomiędzy miejscowościami Syanky - Volosyanka. (...)

Czytaj dalej

Polska - Niemcy - Czechy w 6 dni

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 3 - 8 Czerwca 2019 r.

Pierwszym celem naszego wyjazdu są Karkonosze. Mamy tam spędzić tylko jeden dzień. Wyjeżdżamy rano w kierunku Karpacza. Gdy na autostradzie napotykamy na informację o korku zjeżdżamy w boczną drogę. Przypadkowo trafiamy do miejscowości o nazwie Węgry (...)

Czytaj dalej

Jak sandomierski cydr uratował nam skórę

Wycieczka biegowa, 4 Maja 2019 r.

Wcześnie rano docieramy na miejsce. Bierzemy kawałek papierowej mapy oraz i ruszamy w trasę. Najpierw do pokonania mamy Wąwóz Królowej Jadwigi. Kawałek później biegniemy kawałek wzdłuż zabudowań, a następnie wbiegamy na wzgórze Salve Regina. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje