ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Lasowiacki Festiwal Pierogów z chińskim akcentem

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 21 Lipca 2019 r.

Dzisiejszego dnia plac Piłsudskiego w Stalowej Woli został zapełniony straganami z pierogami. Zostały one przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. (...)

Czytaj dalej

Pociągiem po Ukrainie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Czerwca 2019 r.

Tuż za naszą południowo - wschodnią granicą znajduje się najpiękniejsza trasa kolowjowa Karpat. Trasa ta została wybudowana przez cesarza Franciszka Józefa w 1905 roku. Jej najciekawszy odcinek znajduje się pomiędzy miejscowościami Syanky - Volosyanka. (...)

Czytaj dalej

Polska - Niemcy - Czechy w 6 dni

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 3 - 8 Czerwca 2019 r.

Pierwszym celem naszego wyjazdu są Karkonosze. Mamy tam spędzić tylko jeden dzień. Wyjeżdżamy rano w kierunku Karpacza. Gdy na autostradzie napotykamy na informację o korku zjeżdżamy w boczną drogę. Przypadkowo trafiamy do miejscowości o nazwie Węgry (...)

Czytaj dalej

Jak sandomierski cydr uratował nam skórę

Wycieczka biegowa, 4 Maja 2019 r.

Wcześnie rano docieramy na miejsce. Bierzemy kawałek papierowej mapy oraz i ruszamy w trasę. Najpierw do pokonania mamy Wąwóz Królowej Jadwigi. Kawałek później biegniemy kawałek wzdłuż zabudowań, a następnie wbiegamy na wzgórze Salve Regina. (...)

Czytaj dalej

Spacerkiem po Dyrektorskiej

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 2 Maja 2019 r.

Tak jak w poprzedniej grze, każde pytanie różniło się od siebie. I już pierwsze zadanie bardzo zaskakiwało, gdyż aby znaleźć gdzie na mapie znajduje się na nie odpowiedź, trzeba było coś obliczyć. (...)

Czytaj dalej

Stalowowolska masa krytyczna

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1 Maja 2019 r.

Uczestnicy takiego wydarzenia w licznej grupie przemieszczają się rowerami po najbardziej antyrowerowych miejscach swojego miasta. Odbywa się to pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. (...)

Czytaj dalej

Wielkanocne tradycje

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Kwietnia 2019 r.

Oddziały Rodomyskiego Wojska Polskiego wróciły do Radomyśla dopiero w 1684 roku w Wielki Piątek. Żołnierze porzucili swoje zniszczone ubrania i przyodziali stroje pokonanego wroga. Ubrani w tureckie mundury oraz uzbrojeni w zdobyty oręż, wtargnęli do kościoła podczas nabożeństwa i zaciągnęli straż przed Grobem Pana Jezusa. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje