ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Polska - Niemcy - Czechy w 6 dni

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 3 - 8 Czerwca 2019 r.

Pierwszym celem naszego wyjazdu są Karkonosze. Mamy tam spędzić tylko jeden dzień. Wyjeżdżamy rano w kierunku Karpacza. Gdy na autostradzie napotykamy na informację o korku zjeżdżamy w boczną drogę. Przypadkowo trafiamy do miejscowości o nazwie Węgry (...)

Czytaj dalej

Jak sandomierski cydr uratował nam skórę

Wycieczka biegowa, 4 Maja 2019 r.

Wcześnie rano docieramy na miejsce. Bierzemy kawałek papierowej mapy oraz i ruszamy w trasę. Najpierw do pokonania mamy Wąwóz Królowej Jadwigi. Kawałek później biegniemy kawałek wzdłuż zabudowań, a następnie wbiegamy na wzgórze Salve Regina. (...)

Czytaj dalej

Spacerkiem po Dyrektorskiej

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 2 Maja 2019 r.

Tak jak w poprzedniej grze, każde pytanie różniło się od siebie. I już pierwsze zadanie bardzo zaskakiwało, gdyż aby znaleźć gdzie na mapie znajduje się na nie odpowiedź, trzeba było coś obliczyć. (...)

Czytaj dalej

Stalowowolska masa krytyczna

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1 Maja 2019 r.

Uczestnicy takiego wydarzenia w licznej grupie przemieszczają się rowerami po najbardziej antyrowerowych miejscach swojego miasta. Odbywa się to pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. (...)

Czytaj dalej

Wielkanocne tradycje

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Kwietnia 2019 r.

Oddziały Rodomyskiego Wojska Polskiego wróciły do Radomyśla dopiero w 1684 roku w Wielki Piątek. Żołnierze porzucili swoje zniszczone ubrania i przyodziali stroje pokonanego wroga. Ubrani w tureckie mundury oraz uzbrojeni w zdobyty oręż, wtargnęli do kościoła podczas nabożeństwa i zaciągnęli straż przed Grobem Pana Jezusa. (...)

Czytaj dalej

Zimowa wspinaczka

Będąc w Zakopanem nie sposób nie zdobyć jakiegoś z okolicznych szczytów. Jako, iż byliśmy pierwszy raz w górach w zimie, to na cel wybraliśmy sobie rzekomo najłatwiejszą do zdobycia górę - Nosal. (...)

Czytaj dalej

Zamarznięte Morskie Oko

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 23 Lutego 2019 r.

Dzień, który wybraliśmy na wędrówkę miał być dniem wyżowym, czyli słonecznym i mroźnym. O godzinie 7:00 termometry w schronisku nad Morskim Okiem wskazywały temperaturę minus 17.1 stopnia. O godzinie 7:30 było to już -17.8, a tuż przed wyjściem z domu zobaczyliśmy minus 18 stopni. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje