ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Wielkanocne tradycje

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Kwietnia 2019 r.

Oddziały Rodomyskiego Wojska Polskiego wróciły do Radomyśla dopiero w 1684 roku w Wielki Piątek. Żołnierze porzucili swoje zniszczone ubrania i przyodziali stroje pokonanego wroga. Ubrani w tureckie mundury oraz uzbrojeni w zdobyty oręż, wtargnęli do kościoła podczas nabożeństwa i zaciągnęli straż przed Grobem Pana Jezusa. (...)

Czytaj dalej

Zimowa wspinaczka

Będąc w Zakopanem nie sposób nie zdobyć jakiegoś z okolicznych szczytów. Jako, iż byliśmy pierwszy raz w górach w zimie, to na cel wybraliśmy sobie rzekomo najłatwiejszą do zdobycia górę - Nosal. (...)

Czytaj dalej

Zamarznięte Morskie Oko

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 23 Lutego 2019 r.

Dzień, który wybraliśmy na wędrówkę miał być dniem wyżowym, czyli słonecznym i mroźnym. O godzinie 7:00 termometry w schronisku nad Morskim Okiem wskazywały temperaturę minus 17.1 stopnia. O godzinie 7:30 było to już -17.8, a tuż przed wyjściem z domu zobaczyliśmy minus 18 stopni. (...)

Czytaj dalej

Przedwiośnie na Łysicy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 17 Lutego 2019 r.

Pierwszy ciepły i słoneczny dzień od kilku miesięcy. Prawdziwie przedwiosenny klimat, którego nie można nie wykorzystać. W tym celu wyruszamy na podbój najwyższej góry województwa świętokrzyskiego, czyli Łysicy. (...)

Czytaj dalej

Podkarpackie morze

Bieg rekreacyjny, 2 Lutego 2019 r.

Jezioro Tarnobrzeskie (wcześniej Zalew Machowski) to zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego powstałego po odkrywkowej kopalni siarki w Tarnobrzegu. Obecnie jest przystosowany do celów rekreacyjnych. (...)

Czytaj dalej

Lodowy pałac

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Stycznia 2019 r.

Jest niedzielny poranek. Półprzytomnym wzrokiem oglądam stronę do której przed chwilą dostałem linka. Na jednej z regionalnych witryn internetowych wrzucono to na co czekaliśmy. Zdjęcia z soboty z zimowej atrakcji jaką są Lodospady w Rudawce Rymanowskiej. Fotografie były oszałamiające. Decyzja zapada w ułamku sekundy, jedziemy! (...)

Czytaj dalej

Przystanek w Radzyniu Podlaskim

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 30 grudnia 2019 r.

Za nami jest już jakieś 170 kilometrów, przed nami kolejne 170. Zerkamy szybko na mapę i szukamy miejsca na krótki postój. Okazuje się, że wystarczy zjechać z głównej drogi w lewo, żeby zobaczyć zespół pałacowo-parkowy w Radzyniu Podlaskim. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje