ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Lodowy pałac

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Stycznia 2019 r.

Jest niedzielny poranek. Półprzytomnym wzrokiem oglądam stronę do której przed chwilą dostałem linka. Na jednej z regionalnych witryn internetowych wrzucono to na co czekaliśmy. Zdjęcia z soboty z zimowej atrakcji jaką są Lodospady w Rudawce Rymanowskiej. Fotografie były oszałamiające. Decyzja zapada w ułamku sekundy, jedziemy! (...)

Czytaj dalej

Przystanek w Radzyniu Podlaskim

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 30 grudnia 2019 r.

Za nami jest już jakieś 170 kilometrów, przed nami kolejne 170. Zerkamy szybko na mapę i szukamy miejsca na krótki postój. Okazuje się, że wystarczy zjechać z głównej drogi w lewo, żeby zobaczyć zespół pałacowo-parkowy w Radzyniu Podlaskim. (...)

Czytaj dalej

Białoruska Puszcza Białowieska

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 29 Grudnia 2018 r.

"Trochę osób jeździ, większość wraca" - tak nam powiedziała Pani z PTTK w Białowieży, gdy poszliśmy załatwiać przepustki na Białoruś. (...)

Czytaj dalej

Zimowy weekend w Białowieży

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 - 28 Grudnia 2018 r.

Zima to niecodzienna pora roku na odwiedziny przyrodniczych części naszego kraju. Zwłaszcza Parku Narodowego opartego głównie o walory roślinne. Czy warto wybrać się do Białowieży w taką porę roku? (...)

Czytaj dalej

Nic co łatwe nie cieszy tak bardzo

Bieg ultra, 29 Września 2018 r.

Ostatni dystans o długości przekraczającej 40 kilometrów biegałem 5 lat temu. Tyle czasu zajęło mi kompletne wyleczenie kontuzji kolana, a udane starty wiosenne na 20 kilometrowych trasach pozwoliły pomyśleć ponownie o czymś dłuższym. (...)

Czytaj dalej

Poszukiwanie szczęścia w Beskidzkiej Piątce

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 26 - 27 Września 2018 r.

Specjalną książeczkę odbieramy w Informacji Turystycznej na terenie "Beskidzkiej 5". Zadaniem Poszukiwacza jest odwiedzenie wyznaczonych miejsc na terenie Beskidzkiej Piątki, czyli gmin: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła, w których przygotowane są „szczęśliwostki” w postaci specjalnie przygotowanych naklejek. (...)

Czytaj dalej

Słowacja w skrócie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 - 25 Września 2018 r.

6 dni. Tyle czasu byliśmy na Słowacji wliczając w to podróż. Czy przez tak krótki okres czasu można zwiedzić ten kraj? Przekonajcie się sami czytając poniższą relację ze wszystkich dni, które tam spędziliśmy. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje