ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Przedwiośnie na Łysicy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 17 Lutego 2019 r.

Pierwszy ciepły i słoneczny dzień od kilku miesięcy. Prawdziwie przedwiosenny klimat, którego nie można nie wykorzystać. W tym celu wyruszamy na podbój najwyższej góry województwa świętokrzyskiego, czyli Łysicy. (...)

Czytaj dalej

Podkarpackie morze

Bieg rekreacyjny, 2 Lutego 2019 r.

Jezioro Tarnobrzeskie (wcześniej Zalew Machowski) to zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego powstałego po odkrywkowej kopalni siarki w Tarnobrzegu. Obecnie jest przystosowany do celów rekreacyjnych. (...)

Czytaj dalej

Lodowy pałac

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Stycznia 2019 r.

Jest niedzielny poranek. Półprzytomnym wzrokiem oglądam stronę do której przed chwilą dostałem linka. Na jednej z regionalnych witryn internetowych wrzucono to na co czekaliśmy. Zdjęcia z soboty z zimowej atrakcji jaką są Lodospady w Rudawce Rymanowskiej. Fotografie były oszałamiające. Decyzja zapada w ułamku sekundy, jedziemy! (...)

Czytaj dalej

Przystanek w Radzyniu Podlaskim

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 30 grudnia 2019 r.

Za nami jest już jakieś 170 kilometrów, przed nami kolejne 170. Zerkamy szybko na mapę i szukamy miejsca na krótki postój. Okazuje się, że wystarczy zjechać z głównej drogi w lewo, żeby zobaczyć zespół pałacowo-parkowy w Radzyniu Podlaskim. (...)

Czytaj dalej

Białoruska Puszcza Białowieska

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 29 Grudnia 2018 r.

"Trochę osób jeździ, większość wraca" - tak nam powiedziała Pani z PTTK w Białowieży, gdy poszliśmy załatwiać przepustki na Białoruś. (...)

Czytaj dalej

Zimowy weekend w Białowieży

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 - 28 Grudnia 2018 r.

Zima to niecodzienna pora roku na odwiedziny przyrodniczych części naszego kraju. Zwłaszcza Parku Narodowego opartego głównie o walory roślinne. Czy warto wybrać się do Białowieży w taką porę roku? (...)

Czytaj dalej

Nic co łatwe nie cieszy tak bardzo

Bieg ultra, 29 Września 2018 r.

Ostatni dystans o długości przekraczającej 40 kilometrów biegałem 5 lat temu. Tyle czasu zajęło mi kompletne wyleczenie kontuzji kolana, a udane starty wiosenne na 20 kilometrowych trasach pozwoliły pomyśleć ponownie o czymś dłuższym. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje