ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Białoruska Puszcza Białowieska

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 29 Grudnia 2018 r.

"Trochę osób jeździ, większość wraca" - tak nam powiedziała Pani z PTTK w Białowieży, gdy poszliśmy załatwiać przepustki na Białoruś. (...)

Czytaj dalej

Zimowy weekend w Białowieży

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 - 28 Grudnia 2018 r.

Zima to niecodzienna pora roku na odwiedziny przyrodniczych części naszego kraju. Zwłaszcza Parku Narodowego opartego głównie o walory roślinne. Czy warto wybrać się do Białowieży w taką porę roku? (...)

Czytaj dalej

Nic co łatwe nie cieszy tak bardzo

Bieg ultra, 29 Września 2018 r.

Ostatni dystans o długości przekraczającej 40 kilometrów biegałem 5 lat temu. Tyle czasu zajęło mi kompletne wyleczenie kontuzji kolana, a udane starty wiosenne na 20 kilometrowych trasach pozwoliły pomyśleć ponownie o czymś dłuższym. (...)

Czytaj dalej

Poszukiwanie szczęścia w Beskidzkiej Piątce

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 26 - 27 Września 2018 r.

Specjalną książeczkę odbieramy w Informacji Turystycznej na terenie "Beskidzkiej 5". Zadaniem Poszukiwacza jest odwiedzenie wyznaczonych miejsc na terenie Beskidzkiej Piątki, czyli gmin: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła, w których przygotowane są „szczęśliwostki” w postaci specjalnie przygotowanych naklejek. (...)

Czytaj dalej

Słowacja w skrócie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 - 25 Września 2018 r.

6 dni. Tyle czasu byliśmy na Słowacji wliczając w to podróż. Czy przez tak krótki okres czasu można zwiedzić ten kraj? Przekonajcie się sami czytając poniższą relację ze wszystkich dni, które tam spędziliśmy. (...)

Czytaj dalej

Niespodzianka w Lewoczy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Września 2018 r.

W Lewoczy bez problemu znajdujemy halę sportową. Okazuje się, że odbywa się tam jakiś mecz. Zaciekawieni obchodzimy obiekt dookoła. Na hali nie widnieją żadne napisy, nie ma też okien. Co ciekawe nie ma też do niej typowego wejścia. Generalnie hala wygląda jak wielki hangar w dzielnicy przemysłowej. Gdyby nie Internet w życiu nie domyślilibyśmy się przeznaczenia obiektu. (...)

Czytaj dalej

Stredne Piecky

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Września 2018 r.

Po dojechaniu na parking okazuje się, że akurat tego dnia Sucha Bela jest w remoncie! Zawaliła się jakaś kładka. Razem z kładką zawaliły się też nasze plany. Bardzo często jest tak, że im bardziej i skrupulatniej się coś zaplanuje, tym większa szansa że to nie wypali. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje