ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Poszukiwanie szczęścia w Beskidzkiej Piątce

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 26 - 27 Września 2018 r.

Specjalną książeczkę odbieramy w Informacji Turystycznej na terenie "Beskidzkiej 5". Zadaniem Poszukiwacza jest odwiedzenie wyznaczonych miejsc na terenie Beskidzkiej Piątki, czyli gmin: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła, w których przygotowane są „szczęśliwostki” w postaci specjalnie przygotowanych naklejek. (...)

Czytaj dalej

Słowacja w skrócie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 - 25 Września 2018 r.

6 dni. Tyle czasu byliśmy na Słowacji wliczając w to podróż. Czy przez tak krótki okres czasu można zwiedzić ten kraj? Przekonajcie się sami czytając poniższą relację ze wszystkich dni, które tam spędziliśmy. (...)

Czytaj dalej

Niespodzianka w Lewoczy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Września 2018 r.

W Lewoczy bez problemu znajdujemy halę sportową. Okazuje się, że odbywa się tam jakiś mecz. Zaciekawieni obchodzimy obiekt dookoła. Na hali nie widnieją żadne napisy, nie ma też okien. Co ciekawe nie ma też do niej typowego wejścia. Generalnie hala wygląda jak wielki hangar w dzielnicy przemysłowej. Gdyby nie Internet w życiu nie domyślilibyśmy się przeznaczenia obiektu. (...)

Czytaj dalej

Stredne Piecky

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22 Września 2018 r.

Po dojechaniu na parking okazuje się, że akurat tego dnia Sucha Bela jest w remoncie! Zawaliła się jakaś kładka. Razem z kładką zawaliły się też nasze plany. Bardzo często jest tak, że im bardziej i skrupulatniej się coś zaplanuje, tym większa szansa że to nie wypali. (...)

Czytaj dalej

Podniebny hologram

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Września 2018 r.

Tuż przed godziną 21:00 zapalają się światła i naszym oczom ukazuje się monstrualny hologram umieszczony gdzieś wysoko ponad miastem. Hologram ten wydaje się lewitować w powietrzu. Widok jest hipnotyzujący, czy wręcz surrealistycznie nierealny. Co można zrobić z takim hologramem? Otóż dotknąć go własną ręką! W nerwowym pośpiechu szukamy czołówek. Zakładamy ja na głowę i ruszamy w ciemność. Przez miasto, którego kompletnie znamy. Przez ścieżki, które niekoniecznie istnieją. (...)

Czytaj dalej

Odkrywamy Stalowowolskie Błonia

Gra terenowa, 4 Sierpnia 2018 r.

Strasznie lubię ten moment, w którym bierzemy do ręki nową grę. Jest to dosłowne chwytanie przygody w swoje ręce. Jakie niespodzianki skrywają pytania? Czym są miejsca zaznaczone w okręgach? Dokąd zaprowadzi nas mapa? Czym prędzej chwyciłem grę terenową i z emocjami towarzyszącymi małemu odkrywcy podążyłem w kierunku pierwszych punktów. (...)

Czytaj dalej

Dwernik Kamień

Półmaraton górski, 15 Lipca 2018 r.

Wczesnym rankiem docieramy na parking, a dokładniej na skoszoną łąkę, która jest tymczasowym parkingiem na czas biegu. Ku powszechnemu aplauzowi pozostałych biegaczy zatapiam samochód w bagnie. Trzeba pchać! I to nie raz. Na dodatek ochlapuję koleżankę zdrową porcją błota spod kół. Oj ta przygoda zostanie mi zapamiętana! Tym sposobem już przed biegiem utonęliśmy w błocie. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje