ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Rycerskie zmagania

Bieg uliczny, 01 Lipca 2018 r.

W województwie świętokrzyskim znajduje się miejsce zwane Ossolin. Niegdyś miasto, a dzisiaj mała wioska ukryta na mapie pośród wielu innych. Wokół Ossolina roztaczają się kilometry sadów, w których uprawiane są różnego rodzaju owoce; wiśnie, morele, jabłka. Co może się w takim miejscu ukrywać? Bieg z historią w tle. (...)

Czytaj dalej

Górska połówka

Półmaraton górski, 17 Czerwca 2018 r.

Na południe od Rzeszowa znajdujemy bieg Lubeński Cross. Impreza odbywa się po raz trzeci, ale w tym roku po raz pierwszy na dystansie 22,3 kilometrów. Przewyższenie trasy to blisko 700 metrów. To są tam takie wysokie góry? Postanawiamy z koleżanką przekonać się na własne oczy. (...)

Czytaj dalej

W poszukiwaniu zapomnianych miejsc

Wycieczka rowerowa, 3 Czerwca 2018 r.

Mapy topograficzne dostępne na Geoportalu mają aktualność sprzed pięćdziesięciu lat. Przeglądając te obejmujące teren Lasów Janowskich, trafiam na dziwne miejsce opisane jako "Malinisko". Podejrzewam, że chodzi o maliny. Czy tak jest w rzeczywistości? Co znajduje się obecnie w tym miejscu? (...)

Czytaj dalej

Nie tylko Biegi na Orientację

Rajd na Orientację, 27 Maja 2018 r.

Na starcie mamy skrzyżowanie dróg. Bez zastanowienia bięgnę w drogę prowadzącą na zachód zamiast na północ, zasugerowany tym skąd przyjechaliśmy samochodem. Na szczęście Ania szybko wyłapuje mój błąd i zmieniamy kierunek biegu. W tym momencie gubimy kartę startową i trzeba wrócić po nią kilkanaście metrów. Na dodatek wzdłuż ulicy którą biegniemy zainstalowane jest potężne ogrodzenie wygłuszające dźwięki. Nie wygląda by miało się ono kiedykolwiek skończyć. (...)

Czytaj dalej

Z Mistrzostw Województwa na Mistrzostwa Polski

Biegi na Orientację, 20 Maja 2018 r.

Jak tylko skończył się asfalt zaczął się less. I to less w pełnym tego słowa znaczeniu. Namoknięty przez wielodniowe opady przemienił się w istną kleistą maź. Buty były mokre już po pierwszym kroku, a my próbowaliśmy sobie wyobrazić jak wygląda trasa i wąwozy tego dnia.. (...)

Czytaj dalej

W krainie maleńkich detali

Turystyczno-Rekreacyjna Impreza na Orientację, 5 Maja 2018 r.

Czy można znaleźć coś nowego w turystycznej miejscowości którą już znamy? Czy da się spojrzeć na nią inaczej? Jakiś czas temu powstał projekt nazwany TRInO, czyli Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację. Podobnie jak w Grach Miejskich uczestnik TRInO posiada mapę trasy do przejścia oraz zestaw pytań na które musi udzielić odpowiedzi. (...)

Czytaj dalej

Miasto wielkim placem zabaw

Gra Miejska, 1 Maja 2018 r.

Pierwsze zadanie wymagało użycia sygnału dźwiękowego. Całe szczęście że jechałem w drużynie, w przeciwnym razie nie zaliczyłbym już pierwszego pytania. No chyba, że zacząłbym stukać nogami w ramę roweru albo coś podobnego co imitowało by dźwięk dzwonka rowerowego. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje