ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Podniebny hologram

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 20 Września 2018 r.

Tuż przed godziną 21:00 zapalają się światła i naszym oczom ukazuje się monstrualny hologram umieszczony gdzieś wysoko ponad miastem. Hologram ten wydaje się lewitować w powietrzu. Widok jest hipnotyzujący, czy wręcz surrealistycznie nierealny. Co można zrobić z takim hologramem? Otóż dotknąć go własną ręką! W nerwowym pośpiechu szukamy czołówek. Zakładamy ja na głowę i ruszamy w ciemność. Przez miasto, którego kompletnie znamy. Przez ścieżki, które niekoniecznie istnieją. (...)

Czytaj dalej

Odkrywamy Stalowowolskie Błonia

Gra terenowa, 4 Sierpnia 2018 r.

Strasznie lubię ten moment, w którym bierzemy do ręki nową grę. Jest to dosłowne chwytanie przygody w swoje ręce. Jakie niespodzianki skrywają pytania? Czym są miejsca zaznaczone w okręgach? Dokąd zaprowadzi nas mapa? Czym prędzej chwyciłem grę terenową i z emocjami towarzyszącymi małemu odkrywcy podążyłem w kierunku pierwszych punktów. (...)

Czytaj dalej

Dwernik Kamień

Półmaraton górski, 15 Lipca 2018 r.

Wczesnym rankiem docieramy na parking, a dokładniej na skoszoną łąkę, która jest tymczasowym parkingiem na czas biegu. Ku powszechnemu aplauzowi pozostałych biegaczy zatapiam samochód w bagnie. Trzeba pchać! I to nie raz. Na dodatek ochlapuję koleżankę zdrową porcją błota spod kół. Oj ta przygoda zostanie mi zapamiętana! Tym sposobem już przed biegiem utonęliśmy w błocie. (...)

Czytaj dalej

Rycerskie zmagania

Bieg uliczny, 01 Lipca 2018 r.

W województwie świętokrzyskim znajduje się miejsce zwane Ossolin. Niegdyś miasto, a dzisiaj mała wioska ukryta na mapie pośród wielu innych. Wokół Ossolina roztaczają się kilometry sadów, w których uprawiane są różnego rodzaju owoce; wiśnie, morele, jabłka. Co może się w takim miejscu ukrywać? Bieg z historią w tle. (...)

Czytaj dalej

Górska połówka

Półmaraton górski, 17 Czerwca 2018 r.

Na południe od Rzeszowa znajdujemy bieg Lubeński Cross. Impreza odbywa się po raz trzeci, ale w tym roku po raz pierwszy na dystansie 22,3 kilometrów. Przewyższenie trasy to blisko 700 metrów. To są tam takie wysokie góry? Postanawiamy z koleżanką przekonać się na własne oczy. (...)

Czytaj dalej

W poszukiwaniu zapomnianych miejsc

Wycieczka rowerowa, 3 Czerwca 2018 r.

Mapy topograficzne dostępne na Geoportalu mają aktualność sprzed pięćdziesięciu lat. Przeglądając te obejmujące teren Lasów Janowskich, trafiam na dziwne miejsce opisane jako "Malinisko". Podejrzewam, że chodzi o maliny. Czy tak jest w rzeczywistości? Co znajduje się obecnie w tym miejscu? (...)

Czytaj dalej

Nie tylko Biegi na Orientację

Rajd na Orientację, 27 Maja 2018 r.

Na starcie mamy skrzyżowanie dróg. Bez zastanowienia bięgnę w drogę prowadzącą na zachód zamiast na północ, zasugerowany tym skąd przyjechaliśmy samochodem. Na szczęście Ania szybko wyłapuje mój błąd i zmieniamy kierunek biegu. W tym momencie gubimy kartę startową i trzeba wrócić po nią kilkanaście metrów. Na dodatek wzdłuż ulicy którą biegniemy zainstalowane jest potężne ogrodzenie wygłuszające dźwięki. Nie wygląda by miało się ono kiedykolwiek skończyć. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje