Strona główna

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 9 lipca 2022 r.
Koszt promocyjnego biletu do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego z okazji uroczystego otwarcia w związku z obchodami 85-lecia powstania COP to 1 zł. Chyba nawet nie trzeba pisać czy za taką cenę warto? (...)
Czytaj dalejJarosław - miasto na weekendowy wypad
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1 maja 2022 r.
W weekend majowy sprawdziliśmy jak obecnie wygląda Jarosław - miasto, które pamiętamy jeszcze z czasów studenckich. (...)
Czytaj dalej
„Zielono mi...” - Festiwal Roślin
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 5-6 marca 2022 r.
W Centrum Sportowo - Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w pierwszy weekend marca odbywał się „Festiwal Roślin”. To wielki targ roślin doniczkowych. Wydarzenie organizowane jest w różnych miastach Polski cyklicznie. Wstęp jest bezpłatny. (...)
Czytaj dalej
Czy warto odwiedzić Rumunię?
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 6-13 Sierpnia 2021 r.
Z południa Polski do Rumuni jest niecały dzień jazdy. Z powodu obostrzeń i panującej pandemii w Słowacji oraz na Węgrzech dozwolony jest jedynie ruch tranzytowy po określonych drogach. Podczas przejazdu można się zatrzymywać na wyznaczonych stacjach benzynowych. Dla nas oznacza to praktycznie jazdę non stop od Barwinka do granicy Rumuńskiej. (...)
Czytaj dalejDąb Bartek
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 03 Stycznia 2021 r.
W leśnictwie Bartków w Zagnańsku znajduje się jedna z największych atrakcji regionu świętokrzyskiego. Dąb Bartek jest najbardziej znanym w Polsce drzewem i od 1952 r. pomnikiem przyrody. To dąb szypułkowy. (...)
Czytaj dalejJak uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Listopada 2020 r.
Sposobów jest wiele, nawet w czasie pandemii. Można odwiedzić miejsca pamięci w niedalekiej okolicy tak jak zrobiliśmy to my. Wybraliśmy się na Porytowe Wzgórze (215 m n.p.m.) położone na Równinie Biłgorajskiej, 15 km na południe od Janowa Lubelskiego. (...)
Czytaj dalejZwiedzanie pałacu myśliwskiego w Julinie
Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Sierpnia 2020 r.
Zespół pałacowy (pałacyk letni, pawilon dla gości i budynek przy bramie) wybudowano około roku 1872 w tzw. stylu tyrolsko-szwajcarskim. Rozbudowę kompleksu kontynuował po 1890 r. kolejny ordynat łańcucki, hrabia Roman Potocki. (...)
Czytaj dalej