ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Dąb Bartek

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 03 Stycznia 2021 r.

W leśnictwie Bartków w Zagnańsku znajduje się jedna z największych atrakcji regionu świętokrzyskiego. Dąb Bartek jest najbardziej znanym w Polsce drzewem i od 1952 r. pomnikiem przyrody. To dąb szypułkowy. (...)

Czytaj dalej

Jak uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Listopada 2020 r.

Sposobów jest wiele, nawet w czasie pandemii. Można odwiedzić miejsca pamięci w niedalekiej okolicy tak jak zrobiliśmy to my. Wybraliśmy się na Porytowe Wzgórze (215 m n.p.m.) położone na Równinie Biłgorajskiej, 15 km na południe od Janowa Lubelskiego. (...)

Czytaj dalej

Zwiedzanie pałacu myśliwskiego w Julinie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Sierpnia 2020 r.

Zespół pałacowy (pałacyk letni, pawilon dla gości i budynek przy bramie) wybudowano około roku 1872 w tzw. stylu tyrolsko-szwajcarskim. Rozbudowę kompleksu kontynuował po 1890 r. kolejny ordynat łańcucki, hrabia Roman Potocki. (...)

Czytaj dalej

Rozwadowskie TRInO

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 15 Sierpnia 2020 r.

Od samego powstania miasteczko rozwijało się przede wszystkim jako centrum handlowe i ośrodek przemysłu rzemieślniczego. Już w XVII wieku sporo tu było zajmujących się handlem Żydów. W 1744 roku książę Lubomirski uzyskał od króla Augusta III Sasa przywilej na odbywanie w miasteczku targów w niedziele i czwartki. (...)

Czytaj dalej

Kościół na Zjawieniu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 9 Sierpnia 2020 r.

Kościół budowany był w tym miejscu kilka razy. Po raz pierwszy drewniany kościółek wybudował kupiec z Leżajska, który tratwą spławiał drewno Sanem do Wisły. Drugi, murowany, został zbudowany przez Franciszkę Pawłowską po tym jak objawiła się jej Matka Boska. (...)

Czytaj dalej

Zwiedzanie Węgier w czasach pandemii

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 22-25 Lipca 2020 r.

Na wakacje w czasach pandemii wybieramy Węgry, kraj który obecnie według statystyk ma najmniej zachorowań. Dziennie jest tam tylko kilka nowych przypadków. Węgry położone są relatywnie blisko Polski, w razie problemów będzie można szybko wrócić. (...)

Czytaj dalej

#myzbieramy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Lipca 2020 r.

„Poczuj radość zbierania” to hasło portalu www.zbieramy.pl. Portal ten łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje