ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Jak uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Listopada 2020 r.

Sposobów jest wiele, nawet w czasie pandemii. Można odwiedzić miejsca pamięci w niedalekiej okolicy tak jak zrobiliśmy to my. Wybraliśmy się na Porytowe Wzgórze (215 m n.p.m.) położone na Równinie Biłgorajskiej, 15 km na południe od Janowa Lubelskiego. (...)

Czytaj dalej

Zwiedzanie pałacu myśliwskiego w Julinie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Sierpnia 2020 r.

Zespół pałacowy (pałacyk letni, pawilon dla gości i budynek przy bramie) wybudowano około roku 1872 w tzw. stylu tyrolsko-szwajcarskim. Rozbudowę kompleksu kontynuował po 1890 r. kolejny ordynat łańcucki, hrabia Roman Potocki. (...)

Czytaj dalej

Rozwadowskie TRInO

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 15 Sierpnia 2020 r.

Od samego powstania miasteczko rozwijało się przede wszystkim jako centrum handlowe i ośrodek przemysłu rzemieślniczego. Już w XVII wieku sporo tu było zajmujących się handlem Żydów. W 1744 roku książę Lubomirski uzyskał od króla Augusta III Sasa przywilej na odbywanie w miasteczku targów w niedziele i czwartki. (...)

Czytaj dalej

Kościół na Zjawieniu

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 9 Sierpnia 2020 r.

Kościół budowany był w tym miejscu kilka razy. Po raz pierwszy drewniany kościółek wybudował kupiec z Leżajska, który tratwą spławiał drewno Sanem do Wisły. Drugi, murowany, został zbudowany przez Franciszkę Pawłowską po tym jak objawiła się jej Matka Boska. (...)

Czytaj dalej

#myzbieramy

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Lipca 2020 r.

„Poczuj radość zbierania” to hasło portalu www.zbieramy.pl. Portal ten łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. (...)

Czytaj dalej

Strażnica kolejowa w Chodaczowie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 27 Czerwca 2020 r.

Jeszcze kilka lat temu pociąg mocno zwalniał, gdy przejeżdżał przez most na Wisłoce znajdujący się w tym miejscu. Pasażerowie mogli wtedy obserwować przez okna zniszczony przez czas obiekt. (...)

Czytaj dalej

Szczytniak - zdążyć do domu przed burzą

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 7 Czerwca 2020 r.

Niedziela ma być słoneczna i gorąca. Ale tylko do czasu… Na popołudnie wszystkie prognozy i ostrzeżenia meteorologiczne zapowiadają burzę. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje