ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Strona główna

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 9 lipca 2022 r.

Koszt promocyjnego biletu do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego z okazji uroczystego otwarcia w związku z obchodami 85-lecia powstania COP to 1 zł. Chyba nawet nie trzeba pisać czy za taką cenę warto? (...)

Czytaj dalej

Jarosław - miasto na weekendowy wypad

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 1 maja 2022 r.

W weekend majowy sprawdziliśmy jak obecnie wygląda Jarosław - miasto, które pamiętamy jeszcze z czasów studenckich. (...)

Czytaj dalej

„Zielono mi...” - Festiwal Roślin

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 5-6 marca 2022 r.

W Centrum Sportowo - Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w pierwszy weekend marca odbywał się „Festiwal Roślin”. To wielki targ roślin doniczkowych. Wydarzenie organizowane jest w różnych miastach Polski cyklicznie. Wstęp jest bezpłatny. (...)

Czytaj dalej

Czy warto odwiedzić Rumunię?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 6-13 Sierpnia 2021 r.

Z południa Polski do Rumuni jest niecały dzień jazdy. Z powodu obostrzeń i panującej pandemii w Słowacji oraz na Węgrzech dozwolony jest jedynie ruch tranzytowy po określonych drogach. Podczas przejazdu można się zatrzymywać na wyznaczonych stacjach benzynowych. Dla nas oznacza to praktycznie jazdę non stop od Barwinka do granicy Rumuńskiej. (...)

Czytaj dalej

Dąb Bartek

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 03 Stycznia 2021 r.

W leśnictwie Bartków w Zagnańsku znajduje się jedna z największych atrakcji regionu świętokrzyskiego. Dąb Bartek jest najbardziej znanym w Polsce drzewem i od 1952 r. pomnikiem przyrody. To dąb szypułkowy. (...)

Czytaj dalej

Jak uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 11 Listopada 2020 r.

Sposobów jest wiele, nawet w czasie pandemii. Można odwiedzić miejsca pamięci w niedalekiej okolicy tak jak zrobiliśmy to my. Wybraliśmy się na Porytowe Wzgórze (215 m n.p.m.) położone na Równinie Biłgorajskiej, 15 km na południe od Janowa Lubelskiego. (...)

Czytaj dalej

Zwiedzanie pałacu myśliwskiego w Julinie

Turystyka niekoniecznie konwencjonalna, 16 Sierpnia 2020 r.

Zespół pałacowy (pałacyk letni, pawilon dla gości i budynek przy bramie) wybudowano około roku 1872 w tzw. stylu tyrolsko-szwajcarskim. Rozbudowę kompleksu kontynuował po 1890 r. kolejny ordynat łańcucki, hrabia Roman Potocki. (...)

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy

1 2 3 4 5 6 7 8

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje