ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Podkarpackie morze

Jezioro Tarnobrzeskie (wcześniej Zalew Machowski) to zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego powstałego po odkrywkowej kopalni siarki w Tarnobrzegu. Obecnie jest przystosowany do celów rekreacyjnych.

Lokalizacja: Jezioro Tarnobrzeskie

Jedziemy tam w pierwszy wiosenny dzień tej zimy. Po drodze dostrzegamy i zabieramy ze sobą autostopowicza. To nasz znajomy, który wybiera się na tą samą imprezę co my.

Plaża nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W lecie nad Jeziorem są tłumy plażowiczów. Trudno jest znaleźć choćby skrawek plaży dla siebie.

Woda w jeziorze ma pierwszą klasę czystości

W zimie plaże są puste. Przy słonecznej pogodzie i w pięknych okolicznościach przyrody jest za to sporo osób, które chcą spędzić niedzielę aktywnie. My spotykamy spacerowiczów, osoby trenujące Nordic Walking i kitesurfing. Na plaży rozgrzewają się, a potem zażywają kąpieli morsy. W piasku bawią się dzieci.

Pływająca w jeziorze kra...

...nie zniechęciła śmiałków do kitesurfingu...

...ani do morsowania

Co roku w lutym odbywa się tutaj Rekreacyjny Bieg Zimowy. W tym roku to już 7. edycja. Bez pomiaru czasu, bez nagród, bez numerów startowych, bez kolejki w biurze zawodów, bezpłatny. Formuła imprezy rzeczywiście ma charakter rekreacyjny. Ale za to pogoda dopisuje tak, że bieg jest zimowy tylko z nazwy.

Na malowniczej trasie biegu

Dystans wyznaczonej wokół Jeziora Tarnobrzeskiego trasy to 10,6 km. Można na niej spotkać biegaczy, miłośników Nordic Walkingu czy osoby biegające z psami. Podczas zapisów na każdego uczestnika czeka niespodzianka: czapka lub buff (do wyboru), a po biegu ciepła herbata i kiełbaska z ogniska.

Rekreacyjny Bieg Zimowy to idealne zawody na luźne rozpoczęcie sezonu biegowego

Piękne jest to „podkarpackie morze”!

Powrót na stronę główną

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje