ŚLADEM PRZYGODY

Marcin Siwek

Stalowowolska masa krytyczna

Masa krytyczna po raz pierwszy została zorganizowana w 1992 roku w San Francisco (USA), a następnie wspólne przejazdy rowerzystów odbywały się także w innych krajach. Później dotarły również do wielu miast Polski.

Mimo deszczowej pogody, frekwencja dopisała

Uczestnicy takiego wydarzenia w licznej grupie przemieszczają się rowerami po najbardziej antyrowerowych miejscach swojego miasta. Odbywa się to pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”.

Masa krytyczna na ulicach miasta

Rowerzyści przypominają w ten sposób o swojej obecności na ulicy i promują jazdę tym środkiem transportu. Wyrażają protest domagając się zmian, zwiększenia bezpieczeństwa i różnych udogodnień (np. budowy infrastruktury: nowych ścieżek rowerowych, utworzenia parkingów dla rowerów itp.). Jest to także świetna okazja do zabawy i spotkania ze znajomymi. Jako miłośnik dwóch kółek – popieram!

Pamiątkowa "szprychówka" z wydarzenia...

...na czas wycieczki zamontowana w kole!

Masa krytyczna, w której uczestniczyliśmy ze znajomymi zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową „szprychówkę”.

Powrót na stronę główną

O stronie

Każdy z nas marzy o tym, by choć raz w życiu przeżyć niesamowitą przygodę. Ów przygoda często kojarzona jest z czymś wielkim, odległym i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem prawdziwa przygoda może skrywać się w Miejskim Parku za rogiem bloku, w małym lesie nieopodal albo nawet w samym mieście. Wystarczy chcieć ją zobaczyć. Zapraszam na skromną stronę poświęconą turystyce niekoniecznie konwencjonalnej. Podążmy śladem przygody!

Odwiedzone kraje